لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۰:۱۸

باراک اوباما قتل خبرنگار آمریکایی بدست گروه دولت اسلامی را محکوم و نسبت به آن ابراز انزجار کرد


باراک اوباما رییس جمهوری ایالات متحده، روز چهارشنبه قتل خبرنگار آمریکایی بدست گروه دولت اسلامی را محکوم و نسبت به آن ابراز انزجار کرد. آقای اوباما، تاکید کرد که دولت او برای محافظت از مردم آمریکا هر آن چه که لازم است انجام می‌دهد.

سخنان آقای اوباما یک روز پس از انتشار ویدیویی از قتل جیمز فولی بیان می‌شود، ویدیویی که نشان می‌دهد نیروهای داعش این خبرنگار آمریکایی را گردن می‌زنند.

رییس جمهوری آمریکا با اشاره به این ویدیو اظهار داشت: «هیچ خدایی آن‌چه را که آنها [نیروهای داعش] دیروز انجام دادند، تایید نمی‌کند». وی سپس از دولت خودخوانده اسلامی یا داعش به عنوان «سرطان» نام برد و تاکید کرد که این گروه در قرن بیست ویکم جایی ندارد.

به گفته آقای اوباما، نیروهای خلافت اسلامی زنان و کودکان را مورد شکنجه و تجاوز قرار می‌دهند، آنها را به بردگی می‌گیرند و مردم را می‌کشند. او در ادامه سخنان خود نیروهای داعش را به اقدام برای نسل‌کشی متهم ساخت و گفت که آنها مسیحیان و دیگر اقلیت‌ها را هدف خشونت‌های خود قرار داده‌اند.

آقای اوباما سپس از داعش به عنوان گروهی نام برد که ایدئولوژی شکست‌خورده‌ای را برای خود برگزیده است. وی در نهایت تاکید کرد که دولت آمریکا حملات خود علیه این گروه را متوقف نخواهد کرد.

XS
SM
MD
LG