لینک‌های قابلیت دسترسی

شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ تهران ۲۱:۴۴

شش درويش زندانی با انتشار بيانيه‌ای به ممانعت مقام‌های قضايی از درمان دراويش اعتراض کردند


شش نفر از دراويش زندانی با انتشار بيانيه‌ای با اشاره به وضعيت نامناسب جسمی سه نفر از دراويش زندانی، خواستار ادامه درمان اين زندانيان شدند.
اخيرا حميدرضا مرادی سروستانی، مصطفی دانشجو و افشين کرم‌پور به‌رغم وضعيت نامناسب جسمی به دستور مقام‌های قضايی و بدون ترخيص پزشکان، از بيمارستان به زندان منتقل شده‌اند.

به‌گزارش وبسايت مجذوبان نور، پايگاه خبری دراويش گنابادی، اين شش درويش زندانی در بيانيه خود آورده‌اند: «قاضی اگر هست، حوزه دخالت او که قانون است، نزد ما محترم است اما از اينکه اين چنين مرز قضاوت را بی‌حد و حدود کرده‌اند که در سلامت جسمی زندانی هم نظر می‌دهند و عده‌ای مامورِ معذور را کفيل و قيم و مسوول سلامتی او می‌کنند، بيمناکيم.»

به گزارش وبسايت مجذوبان نور حميدرضا مرادی، از دراويش زندانی روز يکشنبه از بيمارستان به زندان اوين منتقل شد و بيش از دو هفته است که از دريافت داروهای قلب خود محروم است. مصطفی دانشجو هم ظهر شنبه به‌دليل حمله قلبی به بهداری زندان اوين منتقل شد اما خلاف نظر پزشک به بيمارستان فرستاده نشد.
افشين کرم‌پور هم که بدليل ابتلا به ديسک کمر و گردن در بيمارستان بستری شده بود، هفته گذشته با دستور دادستانی به زندان اوين بازگردانده شد.

XS
SM
MD
LG