لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۱:۳۲

سازمان ملل متحد از همه طرف‌های درگیر در بیت‌المقدس خواست تا از اقدامات تحریک آمیز خودداری کنند


سازمان ملل از طرف‌های درگیر در بیت‌المقدس خواست از اقدامات تحریک آمیز خودداری کنند.

نیکلای ملادنوف، هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل برای روند صلح خاورمیانه، گفت: در حالی که خاورمیانه درگیر تروریسم و افراط‌گرایی است، چنین تحریکات جدی‌ مذهبی‌ای می‌تواند آتش خشونت‌ها را از دیواره‌های شهر قدیم اورشلیم، فراتر ببرد.

در همین حال وزیر امور خارجه قطر، خالد العطیه نیز در جلسه شورای همکاری خلیج فارس که دریاض برگزار می‌شود، اسرائیل را برای درگیری‌ها در مسجد‌الاقصی مورد انتقاد قرار داد و گفت: این موضوعی جدی است که اسرائیل در حمله‌ای بی‌سابقه به این مسجد، در حال تغییر دادن واقعیت مذهبی و تاریخی آن است.

ناآرامی از زمانی آغاز شد که گروهی از یهودیان افراطی با هدف «زیارت و نیایش» پیش از آغاز سال نو عبری، وارد محوطه الاقصی شدند، جایی که جوانان فلسطینی با استفاده از سنگ و آجر با ورود آنها مقابله کردند.

رسانه‌های منطقه گزارش می‌دهند، در ادامه در ناآرامی‌ها در روز سه شنبه در شهر قدیم اورشلیم، ده‌ها نفر از فلسطینی‌ها و نیزپنج عضو پلیس اسرائیل مجروح شده‌اند.

در حالی که فلسطینیان، پلیس اسرائیل را متهم کرده‌اند که به مسجد‌الاقصی حمله کرده، اسرائیل افرادی که آنها را «غوغاگران مذهبی» توصیف کرد، متهم کرد که این مسجد را به میدان جنگ تبدیل کرده‌اند.

XS
SM
MD
LG