لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۴:۰۲

مردم اوکراین امروز برای انتخاب شهردارها و شوراهای شهر به پای صندوق رای رفته اند


اوکراین امروز شاهد برگزاری انتخابات شوراهای شهر در این کشور است. همزمان با بحران اقتصادی و تنش های شدید در شرق اوکراین، انتخابات امروز میزان قدرت پِترو پِروشِنکو رئیس جمهوری این کشور را که از غرب حمایت می کند نشان خواهد داد.

رای دهندگان در این انتخابات شهردارها و نمایندگان شوراهای شهر را انتخاب می کنند. اما رای گیری امروز شبه‌جزیره کریمه و مناطقی را که جدایی‌خواهان مورد حمایت روسیه بر آن مسلط شده اند، در بر نمی گیرد.

حوزه های رای گیری همچنین در شهر ماریوپول در جنوب شرقی این کشور فعال نیست چون بر سر احتمال تقلب و نقش یک شرکت خصوصی بزرگ در چاپ برگه های رای اختلاف نظر بروز کرده است.

پیش بینی می شود که آن دسته از نامزدهای شهرداری که مورد حمایت «حزب همبستگی» رئیس جمهور هستند، آرای بیشتری در انتخابات امروز کسب کنند. اما میزان حمایت از آقای پرونشکو به ۲۶ درصد کاهش یافته. کاهش محبوبیت آقای پروشنکو به نصف میزان محبوبیتی که او در آغاز دوره ریاست جمهوری خود در سال گذشته داشت، می تواند به نفع حزب حامی ویکتور یاناکویچ رئیس جمهوری سابق یا حزب حامی یولیا تیموشنکو نخست وزیر سابق و رهبر انقلاب نارنجی ۱۱ سال پیش تمام شود.

XS
SM
MD
LG