لینک‌های قابلیت دسترسی

دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ تهران ۱۴:۴۲

نامزدهای جمهوری خواه ریاست جمهوری آمریکا از نحوه برخورد دولت اوباما با موضوع دستگیری ملوانان آمریکایی در ایران انتقاد کردند


گروهی از نامزدهای جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با پرداختن به موضوع دستگیری ۱۰ ملوان آمریکایی توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، از دولت باراک اوباما انتقاد کردند.

به گزارش خبرگزاری آلمان، در تازه ترین مناظره نامزد های جمهوری خواه آمریکا که پنج شنبه شب برگزار شد. تد کروز یکی از این نامزدها از رییس جمهوری آمریکا انتقاد کرد که چرا در آخرین سخنرانی سالانه خود به این موضوع نپرداخته است. تد کروز با اشاره به مساله تعلیق تحریم های ایران گفت:« اوباما آماده می‌شود که ۱۰۰ میلیادر دلار به آیت‌الله خامنه‌ای بدهد، و این موضوع قلب آدم را می‌شکند.»

کریس کریستی دیگر نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هم با تاکید بر اینکه قدرت نظامی ایالات متحده باید دوباره بازسازی شود، گفت:« این رئیس‌جمهور اجازه داده آنقدر از قدرت نظامی آمریکا کم شود که دیکتاتورهای پوشالی مانند ملاها در ایران، کشتی‌های نیروی دریایی ما را بگیرند.»

بازداشت ملوان‌های آمریکایی که عصر سه‌شنبه گذشته توسط نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام شد، ۱۶ ساعت به طول انجامید. جان کری، وزیر خارجه ایالات متحده، از ایران به خاطر آزادی فوری ملوان‌ها، تشکر کرد.

XS
SM
MD
LG