لینک‌های قابلیت دسترسی

چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ تهران ۰۳:۳۰

مصطفی تاج‌زاده، در نامه‌ای رهبر جمهوری اسلامی را به تجدید نظر در رد صلاحیت‌شدگان انتخابات مجلس فراخواند


مصطفی تاج‌زاده، عضو زندانی جبهه مشارکت، در نامه‌ای به رهبر جمهوری اسلامی از او خواسته با تجدید نظر در رد صلاحیت ۶۰ درصدِ کاندیداها، «مسیر را برای رقابت سالم» در انتخابات مجلس «هموار» کند.

به نوشته وب سایت کلمه، آقای تاج زاده هشدار داده اگر وضعیت رد صلاحیت «فله‌ای» کاندیداها تغییر نکند، مردم آن را سیاست آیت‌الله خامنه‌ای خواهند دانست.

معاون سیاسی وزارت کشور در دولت محمد خاتمی، در این نامه که به نوشته سایت خبری کلمه در بند انفرادی زندان اوین نوشته شده، با اشاره به اقدام رهبری در «یکدست کردن حاکمیت در دولت محمود احمدی‌نژاد» خطاب رهبر جمهوری اسلامی نوشته است که «اکنون هنگام جبران خطاهاست».

آیت‌الله خامنه‌ای، روز چهارشنبه ، در دیدار با دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات، با دفاع تلویحی از اقدام شورای نگهبان در رد صلاحیت تعداد زیادی از کاندیداها گفته بود که «در هیچ جای دنیا در مراکز تصمیم‌گیری کسی که اصل نظام را قبول ندارد راه نمی‌دهند.»

مصطفی تاج‌زاده پس از حوادث سال ۸۸ به شش سال حبس محکوم شد. او سال ۹۳،‌ به‌ دليل نوشتن نامه‌ای دیگر از درون زندان به آيت‌الله خامنه‌ای، بار دیگر به يکسال حبس محکوم شد.

XS
SM
MD
LG