لینک‌های قابلیت دسترسی

جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ تهران ۱۲:۱۰

ارتش آمریکا پرواز یک پهپاد ایرانی بر فراز ناو آمریکایی را«غیرعادی و غیرحرفه‌ای» خواند


ارتش آمریکا روز جمعه اعلام کرد که یک فروند پهپاد غیرمسلح ایرانی مستقیما بر فراز ناو هواپیمابر «هری ترومن» در آب‌های آزاد خلیج فارس به پرواز در آمده است. ارتش آمریکا این اقدام را «غیرعادی و غیرحرفه‌ای» خوانده است.

یک سخنگوی نیروی دریایی آمریکا گفت که پرواز این پهپاد ایرانی روز ۱۲ ژانویه- ۱۸ روز پیش-صورت گرفت ولی گفت که نمی‌تواند تایید کند این رویداد همان موردی است که ایران اخیرا خبر آن را اعلام کرد. نیروی دریایی آمریکا می‌گوید چون این پهپاد غیرمسلح بوده و تهدید تلقی نمی‌شده به سمت آن شلیک نکرده است.

تلویزیون دولتی ایران روز جمعه در گزارشی از پرواز یک پهپاد شناسایی ایرانی در جریان رزمایش نیروی دریایی خبر داد. در این گزارش دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران پرواز پهپاد شناسایی آن کشور را «نشانه شجاعت» توصیف کرد و در مصاحبه با تلویزیون دولتی ایران گفت: «به نفرات ما امکان داد که به کشتی جنگی بسیار نزدیک شده و از واحدهای رزمی نیروهای خارجی تصاویر زیبا و دقیقی ضبط کنند».

آسوشیتدپرس در گزارش این خبر اعلام کرده است که تاکنون نتوانسته به طور مستقل صحت تصاویری را که از سوی تلویزیون دولتی ایران و خبرگزاری نیمه دولتی فارس و نزدیک به سپاه پاسداران منتشر شده‌اند، تایید کند.

XS
SM
MD
LG