لینک‌های قابلیت دسترسی

سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ تهران ۰۲:۲۳

فرمانده سپاه می گوید سیاست ایران این نیست که افراد زیادی را برای جنگ به سوریه بفرستد


محمدعلی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می گوید سیاست و تدبیر این نیست که از ایران افراد زیادی مستقیم برای رزم به سوریه بروند ولی مقام‌های ایرانی شاهد اشتیاق پاسداران برای حضور در آنجا هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس، آقای جعفری منتقدان حضور نیروهای نظامی ایران در سوریه را به ساده اندیشی متهم کرد و گفت دفاع از سوریه، از رسیدن تهدیدها به مرزهای ایران جلوگیری می‌کند.
مخالفان حکومت بشار اسد، ایران را متهم می‌کنند که در جنگ داخلی سوریه، از بشار اسد حمایت مالی، نظامی و انسانی می‌کند اما ایران می‌گوید نیروهای سپاه پاسداران، تنها در نقش مستشاران نظامی در سوریه حضور دارند.

پنج بهمن ماه، آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی هم در دیدار با خانواده نظامیان ایرانی کشته شده در سوریه، مبارزه آن ها را حرکتی پیشگیرانه از آنچه نفوذ دشمن به داخل ایران خواند، عنوان کرده و گفته بود اگر به‌گفته او «مدافعان حرم» در سوریه و عراق نمی‌جنگیدند باید در کرمانشاه و همدان می‌جنگیدند.
از زمان آغاز درگیری‌های داخلی در سوریه تاکنون ده‌ها عضو سپاه در این کشور کشته‌ شده‌اند. ایران از این افراد بعنوان «مدافعان حرم» نام می‌برد که به گفته تهران از سوی «تروریست‌های تکفیری» کشته شده‌اند.

XS
SM
MD
LG