لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۵:۱۳

حسن روحانی می‌گوید نگاه عمیق ومتفاوت عباس کیارستمی دستاوردی ماندگار درسینما خواهد بود


حسن روحانی رییس جمهوری ایران در پیامی در صفحه توی‌تر خود درباره درگذشت عباس کیا رستمی نوشت که نگاه عمیق و متفاوت او دستاوردی ماندگار در سینما خواهد بود.


محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه نیزدر پیام تویتری و علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در صفحه فیس بوک خود، درگذشت عباس کیا رستمی را تسلیت گفتند.
درگذشت عباس کیارستمی، سینماگر برجسته ایران و جهان، همچنین با واکنش شماری از هنرمندان داخلی و بین‌المللی همراه شده است.
مارتین اسکورسیزی، فیلمساز برجسته آمریکایی، با ابراز تأثر عمیق از این خبر، عباس کیارستمی را «یکی از هنرمندان نادر» خواند که به گفته او «‌شناختی ویژه از جهان داشت.»
اصغر فرهادی، کارگردان ایرانیِ برنده اسکار هم که قرار بود برای دیدار از کیارستمی عازم فرانسه شود، این خبر را بسیار غمگین‌کننده خواند و گفت کیارستمی در زندگی‌اش و در سینمایش «عارفی مدرن» بود.
شماری از مؤسسات و نشریات معتبر سینمایی نیز عباس کیارستمی را از بزرگ‌ترین فیلمسازان عصر حاضر خوانده و از مرگ او ابراز تأثر کرده‌اند.
عباس کیارستمی که برای ادامه درمان بیماری‌اش بتازگی از تهران به فرانسه رفته بود عصر دوشنبه در ۷۶ سالگی در بیمارستانی در پاریس درگذشت.
علی آهنی، سفیر ایران در فرانسه گفته است سفارت جمهوری اسلامی در حال انجام اقداماتی برای انتقال پیکر این سینماگر فقید به ایران است.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG