لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۲:۱۷

دست‌کم ۹ وب‌سایت در ایران مسدود شدند


یک روز پس از دستور صادق آملی لاریجانی، رئیس‌ قوه قضائیه ، مبنی بر برخورد با رسانه‌های منتشرکننده اخبار تخلفات مالی در شهرداری تهران، دست‌کم ۹ وب‌سایت در ایران مسدود شدند.

دو خبرگزاری موج و برنا، و چندین سایت خبری از جمله پویش، ۹ صبح و پرشین خودرو، به دلیل آنچه «شکایت در مراجع قضایی» عنوان شده از دسترس خارج شده‌اند.

محمد مبین، مدیرعامل خبرگزاری دولتی برنا و امیر مرتضوی، سردبیر خبرگزاری موج، به خبرگزاری ایلنا گفته‌اند از دلیل مسدود شدن وب‎سایت‌ها اطلاعی ندارند. به گفته آنها دستور فیلترینگ سایت‌ها را کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه صادر کرده است.

برخی منابع داخل کشور دلیل فیلتر شدن این وب‌سایت‌ها را انتشار گزارش‌ها درباره واگذاری املاک شهرداری تهران مشهور به «املاک نجومی» دانسته‌اند.

روز چهارشنبه، همزمان با درخواست پیگیری قضایی ‌وب‌سایت معماری نیوز از سوی رئیس شورای شهر تهران، این وب‌سایتنیزمسدود شده بود. معماری‌نیوز هفته گذشته نامه‌ای از سازمان بازرسی کل کشور را منتشر کرده بود که حاکی از واگذاری ۲۰۰ ملک به قیمت غیرواقعی و بسیار پایین به برخی مدیران شهری تهران بود.شهرداری تهران تخلف در این مورد را رد می کند.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG