لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۰:۱۹

آخرین مناظره هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ برگزار شد


سومین و آخرین مناظره انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، بین هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ، نامزد‌های دو حزب دمکرات و جمهوریخواه، شامگاه چهارشنبه در لاس‌وگاس به وقت محلی به پایان رسید. در این مناظره دست کم در سه مورد دو نامزد به موضوع ایران پرداختند.

نقش ایران در عراق و سوریه، توافق هسته‌ای با ایران و پرداخت وجه نقد از سوی دولت باراک اوباما به تهران سه موضوع اصلی بود که در این مناظره به ایران اشاره شد.

آقای ترامپ خانم کلینتون را متهم کرد که، به تعبیر او، همسو با روسیه و ایران است. آقای ترامپ از پرداخت یک میلیارد و نیم دلار وجه نقد از سوی دولت آمریکا به تهران و آتش‌بس شکست‌خورده در سوریه به عنوان دو نمونه سیاست خارجی دولت اوباما در قبال روسیه و ایران نام برد.

او توافق هسته‌ای با ایران را زمینه‌ساز دستیابی تهران به بمب هسته‌ای دانست و همچنین تهران را برنده اصلی آزادسازی موصل، در خلا ناشی از خروج آمریکا، توصیف کرد.

هیلاری کلینتون آزادسازی موصل را در شکست گروه حکومت اسلامی، داعش، موثر خواند و پیش‌تر هم توافق هسته‌ای با تهران را گامی اساسی در پیشگیری از آغاز یک جنگ دیگر دانسته بود.

دو نامزد در مناظره چهارشنبه شب در پاسخ به سوال‌های مختلفی درباره موضوعاتی از قبیل مهاجرت، اقتصاد و سیاست‌ خارجی به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا ۱۸ آبان ماه برگزار خواهد شد.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG