لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ تهران ۱۳:۵۴

دونالد ترامپ بعنوان چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا انتخاب شد


دونالد ترامپ بعنوان چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا به کاخ سفید راه یافت.

با اعلام تدریجی نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ تاکنون ۲۸۹ رأی الکترال کسب کرده است. هر نامزد برای راهیابی به کاخ سفید باید دستکم ۲۷۰ رأی از مجموع ۵۳۸ رأی الکترال را بدست آورد. بنابراین ادامه نتایج هرچه باشد آقای ترامپ بعنوان رئیس جمهوری امریکا انتخاب شده است.

تعداد آرای الکترال هیلاری کلینتون تاکنون ۲۱۸ رأی است.

آقای ترامپ در نطق پیروزیش گفت خانم کلینتون در تماسی تلفنی پیروزی او را تبریک گفته است. دونالد ترامپ متقابلا به هیلاری کلینتون بخاطر تمام زحماتی که کشیده است تبریک گفت.

آقایترامپ در سخنرانیشگفت مبارزات انتخاباتی به پایان رسیده و اکنون همه آمریکایی ها بعنوان ملتی متحد باید در کنار یکدیگر قرار گیرند. وی چند بار تاکید کرد که از این پس برای همه شهروندان آمریکا کار خواهد کرد .

آقای ترامپ پیروزی خود را نه یک پیروزی ساده بلکه جنبشی برای ساختن آمریکایی تازه توصیف کرد و گفت به پتانسیل تک تک شهروندان آمریکا برای ساختن آینده کشور توجه خواهد داشت. وی گفت یک برنامه بزرگ اقتصادی برای دوبرابر کردن رشد اقتصادی آمریکا در پیش دارد.

اقای ترامپ در سخنانی کوتاه و کلی راجع به سیاست خارجیش گفت به همهٔ جهانیان اعلام می کند که وی منافع آمریکا را در رأس قرار خواهد داد اما با همه منصفانه برخورد خواهد کرد. وی گفت بدنبال منافع مشترک با دیگر کشورهاست نه برخورد خصمانه.

XS
SM
MD
LG