لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ تهران ۲۲:۵۲

فرمانده کل سپاه بار دیگر از حضور تعداد محدودی مستشار ایرانی در موصل خبر داد


سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز پنجشنبه گفت با توجه به توانمندی کسانی که او « مجاهدان عراقی و حشد الشعبی» در عملیات موصل خواند، نیازی به نیروهای ایرانی نیست. آقای جعفری در عین حال با تاکید بر اینکه در حد مستشاری ممکن است ایرانی‌ها در این منطقه حضور داشته باشد اما « به هیچ وجه» نیروی ایرانی در نبرد موصل وجود ندارد.

فرمانده کل سپاه در عین حال هشدار داده که با توجه به اینکه این غائله به زودی‌ تمام نمی‌شود، افرادی که او تروریست‌ خوانده، ممکن است بعد از موصل به سمت سوریه بروند. از همین رو آقای جعفری گفته است که ممکن است نیروهای حشدالشعبی به سوریه عازم شوند تا به نیروهای نظامی آن کشور کمک کنند.

روز پنجشنبه همچنین سرلشکر محمدباقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح گفت تعداد محدودی که از ایران به سوریه اعزام شده اند به منظور دفاع از حرم هستند و اگر رهبر جمهوری اسلامی اجازه دهد به گفته آقای باقری، صدها هزار بسیجی می توانند به آن صحنه اعزام شوند.

در روزهای گذشته رییس بنیاد شهید انقلاب‌اسلامی گفته بود تعداد کشته‌شدگان نیروهای ایرانی در جنگ داخلی سوریه از مرز «هزار نفر» فراتر رفته است.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG