لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۴:۳۴

آیت‌الله خامنه‌ای، بریتانیا را «منبع تهدید و نکبت» خواند


آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در ایران، روز شنبه در یک سخنرانی به تندی از بریتانیا انتقاد کرد و این کشور را «منبع تهدید و فساد و خطر و نکبت» توصیف کرد.

بر اساس گزارش رسمی که توسط روابط عمومی دفتر آقای خامنه‌ای منتشر شده و خبرگزاری‌های ایران نیز آن را منتشر کرده‌اند، او در این سخنرانی گفته است: «سیاست قدیمی انگلیسی‌ها مبنی بر تفرقه بیانداز و آقایی کن، در دستور کار جدی دشمنان اسلام قرار دارد.»

اخیرا ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا خطاب به شورای همکاری کشورهای خلیج فارس گفت که کشورش به این شورا کمک خواهد کرد در برابر «اقدامات ستیزه‌جویانه ایران در منطقه» بایستد.

آقای خامنه‌ای همچنین در این سخنرانی از گروهی از شیعیان نیز انتقاد کرد و افزود: «شیعه انگلیسی و سنّی آمریکایی مثل دو لبه یک قیچی به آتش افروزی و اختلاف افکنی مشغولند.»

این دومین بار است که در چند ماه اخیر، آقای خامنه‌ای با عبارت «شیعه انگلیسی» از گروهی از مسلمانان شیعه انتقاد می‌کند. او هنوز توضیح بیشتری درباره این توصیف ارائه نکرده است. اما استفاده از عبارت «شیعه انگلیسی» در ماههای اخیر در میان نزدیکان رهبر جمهوری اسلامی در حال افزایش است.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG