لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ تهران ۰۹:۴۴

رهبر و شماری از مقام‌های جمهوری اسلامی درگذشت اکبر هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفتند


رهبر، رئیس‌جمهوری، رئیس مجلس و شماری از مقام‌های جمهوری اسلامی با صدور اطلاعیه‌هایی درگذشت اکبر هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفتند.

آیت‌الله خامنه‌ای در پیام خود از آقای هاشمی با عنوان «رفیق دیرین» نام برده و تاکید کرده است به رغم اختلاف نظرها، پیوند رفاقت با او گسسته نشد.

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری، هم اکبر هاشمی رفسنجانی را امیری بزرگ خواند که، به تعبیر او، « ناسپاسی‌ها را به آسانی تحمل می‌کرد».

علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران، در پیام تسلیت خود نقش آقای هاشمی در انتخاب آیت‌الله خامنه‌ای به رهبری را نشان ایمان وی به رهبر جمهوری اسلامی دانست.

صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه، نیز در پیامی آقای هاشمی را از موثرترین شخصیت‌های نظام توصیف کرد.

حسن خمینی، نوه آیت‌الله خمینی، هم اکبر هاشمی رفسنجانی را حامی گفتمان معتدل در جامعه افراط زده خواند.اکبر ناطق نوری، رئیس پیشین مجلس، نیز گفته است خبر درگذشت هاشمی عمق جانش را سوزانده است.

همزمان، وب سایت «سپاه نیوز»، پایگاه خبری سپاه پاسداران، یک پیام تسلیت از سوی، سرلشکر پاسدار محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، منتشر کرده است. در سال‌های اخیر، شماری از فرماندهان سپاه، و برخی از چهره‌های نزدیک به آیت‌الله خامنه‌ای از منتقدان مواضع اکبر هاشمی رفسنجانی بودند.

XS
SM
MD
LG