لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ تهران ۱۳:۳۷

عملیات نجات در میان آوار ساختمان پلاسکو همچنان ادامه دارد


بنا بر گزارش خبرگزاری های داخلی، عملیات نجات کسانی که زیر آوار ساختمان پلاسکو گرفتار شده‌اند ادامه دارد. تعداد محبوس شدگان زیر آوار، ۲۰ تا ۳۰ تن تخمین زده می شود.

در حالی که روز پنجشنبه، مسوولان از مرگ دستکم ۲۰ تن که بیشتر آنها آتش نشان هستند، خبر دادند، امروز جمعه، مرگ آتش نشان مصدومی که در جریان اطفای حریق ساختمان پلاسکو به بیمارستان منتقل شده بود نیز تایید شد.

در حالی که عملیات امداد و نجات همچنان ادامه دارد، روز پنجشنبه، جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، با اشاره به بحرانی بودن وضعیت آواربرداری گفت که کمترین اشتباه در زمینه جابجایی آوار ممکن است باعث ایجاد خطر دیگری شود.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس کشور، صبح امروز (جمعه) گفت که همچنان دود غلیظ سفید از زیرزمین ساختمان پلاسکو بلند می شود و بر شدت دود نیز افزوده شده است. بنا به گزارش خبرگزاری‌ها، حادثه پلاسكو تاكنون ٨٤ مصدوم داشته كه، ٣٣ تن آن‌ها به بيمارستان انتقال یافتند. ٥١ تن نیزبطورسرپايی درمان شده اند.

ساختمان تجاری پلاسکو در محدوده خیابان جمهوری تهران حدود ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه دچار حریق شد که پس از حدود سه ساعت، ۱۵ طبقه ساختمان بطور کامل فرو ریخت.

XS
SM
MD
LG