لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۳:۴۵

دونالد ترامپ می‌گوید میلیون‌ها نفر در انتخابات اخیر آمریکا غیرقانونی رای داده‌اند


شان اسپایسر، سخنگوی کاخ سفید، روز سه‌شنبه اعلام کرد که به باور دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، میلیون‌ها نفر در انتخابات اخیر ریاست‌جمهوری ایالات متحده به طور غیرقانونی رای داده‌‌اند. آقای ترامپ در پیامی توئیتری این موضوع را در توضیح دلیل پایین‌تر بودن آرای عمومی خود نسبت به هیلاری کلینتون، عنوان کرده بود. به گفته آقای اسپایسر، آقای ترامپ این مسئله را بر اساس شواهد و مطالعات مطرح کرده است.

در همین حال، خبرگزاری رویترز می گوید رئیس‌جمهوری آمریکا امروز فرمان‌هایی را برای محدود کردن مهاجرت و صدور روادید برای اتباع سوریه و شش کشور دیگر، از جمله ایران، به آمریکا امضا خواهد کرد.
رویترز به نقل از «دستیاران نمایندگان کنگره و کارشناسان مهاجرت» گزارش داده است که بر مبنای یکی از فرمان‌های اجرایی آقای ترامپ، صدور روادید برای شهروندان ایران، سوریه، عراق، لیبی، سومالی، سودان و یمن به آمریکا متوقف می‌شود.

بر اساس قوانین آمریکا، رئیس‌جمهوری این اختیار را دارد که بسته به مصلحت عمومی، پذیرش مهاجران و صدور روادید اتباع کشورهایی خاص را محدود کند. رفع نگرانی‌های امنیتی ناشی از ورود مهاجران از جمله وعده‌های انتخاباتی آقای ترامپ بود. تا زمان انتشار این خبر کاخ سفید واکنشی به این گزارش نداشته است.

XS
SM
MD
LG