لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۸:۳۶

معترضان به فرمان اجرایی دونالد ترامپ در برابر فرودگاه نیویورک تجمع کردند


صدها معترض آمریکایی با تجمع در مقابل فرودگاه جان اِف کِنِدی نیویورک خواستار آزادی افرادی شدند که پس از ورود به آمریکا بر اساس فرمان اجرایی جدید مهاجرتی دونالد ترامپ بازداشت شده اند.

دو پناهنده‌ی عراقی که هر دو دارای ویزای آمریکا بودند پس از ورود به این فرودگاه دستگیر شدند. یکی از این دو مرد مسلمان عراقی، حامد خالد درویش نام دارد و پیشتر به عنوان مترجم با ارتش آمریکا همکاری می‌کرده است. هر دو مرد عراقی پس از مدتی آزاد شدند.

به گزارش رویترز، وکلایی که علیه فرمان اخیر دونالد ترامپ اقامه ی دعوی کرده اند، گفته اند افراد بسیاری، به طور غیرقانونی، بازداشت شده اند.

جری نِدلر و نیدیا ولازکِز، نمایندگان نیویورک در کنگره آمریکا، روز شنبه در فرودگاه جان اف کندی حاضر شدند تا وضعیت این دو عراقی و پناهنده های مسلمان دیگر را که در این فرودگاه بازداشت شده اند پیگیری کنند.

رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی می‌گوید نخستین دادخواست علیه این فرمان، در دادگاهی فدرال در بروکلین و از سوی دو شهروند عراقی بازداشت شده، که با نیروهای آمریکایی اهمکاری دارند، مطرح شد. قاضی آن دونلی، با صدور حکمی اضطراری از اجرای فرمان ترامپ جلوگیری کرد.

XS
SM
MD
LG