لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۵:۴۱

رییس جمهوری آمریکا با انتشار بیانیه ای نوروز را تبریک گفت


دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در بیانیه‌ای که روز چهارشنبه، از سوی کاخ سفید منتشر شد، عید نوروز را به ایرانیان و تمام کشورهایی که آن را جشن می‌گیرند تبریک گفت.

رئیس جمهوری آمریکا، در این پیام نوروزی با ابراز خشنودی از دوستی با ایرانیان مهاجر در آمریکا ، آنها را از موفق ترین گروه های مهاجر در تاریخ معاصر ایالات متحده توصیف کرد.

آقای ترامپ ،‌ نوروز را برای تمام ایرانیانی که در چند دهه گذشته به آمریکا آمده اند احساس ویژه ای خوانده که با آن در سر زمین آزادی ، شروع تازه ای را آغاز کرده اند.

رئیس جمهوری آمریکا، این گروه از مهاجران ایرانی را طیف وسیعی از اقلیت های مذهبی خوانده که به میراث تاریخی خود عشق می ورزند.

دونالد ترامپ به نقل از پادشاه ایران باستان نوشت: «کوروش بزرگ، رهبر امپراتوری باستانی ایران گفته است که آزادی، احترام، و رفاه برای انسانیت بزرگ ترین شادی ها را می آفریند». وی افزوده،‌ اگر این سه موهبت را به مردم بدهید، ‌مهر آنان نسبت به شما هرگز نخواهد مرد.

دونالد ترامپ در پایان از طرف خود و ملت آمریکا برای مردم ایران و تمام کسانی که نوروز را جشن می گیرند،‌ آرزوی آزادی، کرامت و رفاه کرده است.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG