لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۱:۳۵

نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس می گوید هیچ قانونی زنان را از ورود به ورزشگاه منع نمی کند


طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی نایب رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی می گوید هیچ منع قانونی برای ورود زنان به ورزشگاه‌ها وجود ندارد. او در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری ایلنا افزود زنان تا همین ۳ سال پیش بدون هیچ مشکلی وارد ورزشگاه‌ها می‌شدند.

نایب رییس فراکسیون زنان مجلس با اشاره به ورود شماری تماشاگر زن به دو مسابقه والیبال مردان در هفته گذشته گفت گام اول به خوبی طی شد و افزود در‌نظر ‌گرفتن راه ورود و خروج مجزا برای زنان و مردان مانع از بروز اشکال شد.

به گفته عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بیشترین انتقاد را طرفداران حضور زنان در ورزشگاه‌ها کردند که می‌گفتند این حضور نمایشی و گزینشی بوده است. بنا بر گزارش‌ها تماشاگران زن در دو مسابقه یادشده محدود به خانواده ها و آشنایان بازیکنان مرد بود.

شورای هماهنگی حزب‌الله ، در نمازجمعه هفته گذشته تهران، درتوماری خطاب به ریاست قوه قضائیه، اعلام کرد که اگر این قوه مانع ورود زنان به ورزشکاه‌ها نشود، حزب اللهی ها مجبور می شوند «آتش‌به‌اختیار» از ورود زنان به ورزشگاه‌ها جلوگیری کنند.

«آتش‌به‌اختیار» عین عبارت آیت الله خامنه‌‌ای در یک سخنرانی اخیر اوست که پس از بروز تفاسیر و مناقشات، صدا و سیما و برخی دیگر از نهادهای زیر نظارت رهبر جمهوری اسلامی ایران کوشیدند بارِمعناییِ غیرنظامی و فرهنگی به آن بدهند.

XS
SM
MD
LG