لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ تهران ۲۳:۱۳

رئیس جمهور آمریکا قانون تحریم‌های جدید علیه ایران، روسیه و کره شمالی را امضا کرد


کاخ سفید اعلام کرد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا،روز چهارشنبه مصوبه کنگره آمریکا در رابطه با وضع تحریم‌های جدید علیه روسیه، ایران و کره شمالی را امضا کرد تا این مصوبه به قانون تبدیل شود.

به گزارش خبرگزاری های بین المللی، این قانون راه را برای تحریم کامل سپاه پاسداران ایران باز می‌کند،امری که پیش از این مقامات نظامی ایران نسبت به انجام آن هشدار داده بودند.

بر اساس مصوبه کنگره آمریکا، رییس‌جمهوری ۹۰ روز پس از اجرایی شدن این قانون باید تحریم‌هایی را علیه سپاه پاسداران و اشخاص خارجی که مقام رسمی، عوامل یا وابستگان سپاه پاسداران هستند وضع کند.
با اجرایی شدن این قانون، اموال و دارایی‌های افراد درگیر در سیستم پرتاب سلاح‌های کشتار جمعی و حامیان آنها، و افراد مشخصی در حکومت ایران که متهم به نقض جدی حقوق بشر هستند مسدود خواهد شد.
این افراد از ورود به خاک آمریکا نیز منع می شوند.
به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس،دونالد ترامپ هدف از تحریم های تازه علیه ایران و کره شمالی را، « مجازات » این دو کشور به خاطر آنچه که «رفتارهای بد» رژیم های این دو کشور خواند، عنوان کرد.

کنگره آمریکا هفته گذشته با اکثریت قاطع آرا در هر دو مجلس نمایندگان و سنا، مصوبه تحریم‌های جدید روسیه و ایران و کره شمالی را به تصویب رسانده بود.

XS
SM
MD
LG