لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۴:۳۸

حراست وزارت ورزش می‌گوید کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران به دلیل مسابقه در برابر تیمی از اسرائیل "احتمالا از تیم ملی محروم می‌شود"


در پی مسابقه دو بازیکن تیم ملی فوتبال ایران در برابر تیمی از اسرائیل، وزارت ورزش ایران اعلام کرد با مسعود شجاعی و احسان حاج‌صفی برخورد خواهد شد.

مدیرکل حراست وزارت ورزش با تأکید بر اینکه قطعا با این اقدام برخورد خواهد شد گفته است: «به احتمال بسیار زیاد شجاعی و حاج‌صفی از تیم ملی محروم می‌شوند ولی باید منتظر نظر نهایی مسئولان باشیم».

شمار دیگری از مسئولان ورزشی و رسانه‌های محافظه‌کار نیز بشدت از این حضور این دو ورزشکار در این مسابقه انتقاد کرده‌اند.

مسعود شجاعی و احسان حاج‌صفی، دو عضو یک باشگاه یونانی به نام پانیونیوس روز پنج‌شنبه در چارچوب رقابت‌های لیگ اروپا، در مسابقه‌ای که در آتن برگزار شد ۹۰ دقیقه در در برابر تیم «مکابی تل‌آویو» بازی کردند.

پیش از آغاز این مسابقه، باشگاه یونانی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده بود که به خواسته این دو بازیکن ایرانی که حاضر نشده بودند تیم‌شان را در دیدار رفت به میزبانی اسرائیل همراهی کنند احترام می‌گذارد اما آنها باید در بازی برگشت به قراردادشان احترام بگذارند.

جمهوری اسلامی ایران بشدت از مسابقه بین ورزشکاران ایرانی با تیم‌ها و ورزشکاران اسرائیلی ممانعت می‌کند اما کنفدراسیون‌ها و فدراسیون‌های بین‌المللی بارها با انتقاد از دخالت دادن سیاست در ورزش، ورزشکاران و نهادهای ورزشی ایران را به محرومیت تهدید کرده‌اند.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG