لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۲:۲۶

وزیر دفاع اسرائیل می گوید کشورش برای «مقابله با دالان شیعی تهران-دمشق» به هر اقدامی دست می‌زند


وزیر دفاع اسرائیل گفته است که کشورش برای جلوگیری از آنچه «شکل‌گیری دالان شیعی از تهران تا دمشق» و «دفاع از مردم خود» نامیده، به اقدامات لازم دست می‌زند.

همزمان سوریه علیه اسرائیل به سازمان ملل متحد شکایت کرد. در حمله هوایی منتسب به اسرائیل در بامداد پنجشنبه شانزدهم شهریور یکی از مراکز وابسته به صنایع نظامی ارتش سوریه در شهر مصیاف در استان حماء هدف قرار گرفت.

در گزارش رسانه‌های اسرائیلی و بین‌المللی آمده است که مرکز نظامی هدف قرار گرفته با نام اختصاری SERS نهاد تحقیقات علمی ارتش سوریه و از جمله محل تولید موشک بوده که در گذشته نیز جنگ‌افزار شیمیایی از جمله گاز سارین در آن تولید شده است.

ستاد فرماندهی کل نیروهای مسلح سوریه روز پنجشنبه اسرائیل را عامل «اقدام مذبوحانه» با هدف «تقویت روحیه تروریست‌ها» توصیف کرد و با اعلام کشته شدن دو نظامی در این بمباران، هشدار داد که این حمله «عواقبی خطرناک» برای ثبات منطقه خواهد داشت.

اسرائیل درباره این حمله رسماً سکوت کرده اما شماری از ژنرال‌های ذخیره، از جمله ژنرال عاموس یادلین رئیس پیشین سازمان اطلاعات نظامی اسرائیل، به طور تلویحی انجام حمله از سوی اسرائیل را تأیید کرده‌اند.

سازمان ملل هنوز واکنشی به این حمله و شکایت سوریه نشان نداده است.

XS
SM
MD
LG