لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ تهران ۰۸:۴۴

کاخ سفید می گوید استراتژی آمریکا در قبال ایران شامل پاسخ واشینگتن به همه رفتارهای بد تهران خواهد بود


کاخ سفید روز جمعه اعلام کرد راهبرد جدید آمریکا در قبال ایران، دربردارنده واکنش آمریکا به همه آنچه رفتارهای بد ایران خوانده شده ، خواهد بود.

‌سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید، گفت نه فقط توافق هسته ای به عنوان یک رفتار بد بلکه آزمایش‌های موشکی ، بی ثبات سازی منطقه ، حملات سایبری و قرار گرفتن به عنوان اصلی ترین دولت حامی تروریسم ،در کنار برنامه به گفته وی غیر قانونی هسته ای ایران در چارچوب یک استراتژی جامع در قبال تهران مورد توجه است.

‌سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید، با اعلام اینکه دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا بزودی این استراتژی را اعلام خواهد کرد گفت رییس جمهوری فقط به یکی از این موضوعات توجه نمی کند و همه رفتارهای به گفته وی بد ایران را در نظر دارد.

گزارش ها حاکی است که دونالد ترامپ احتمالا روز ۱۲ اکتبر (۲۰ مهرماه) در خصوص رویکرد آمریکا در قبال توافق هسته ای با ایران سخنرانی خواهد کرد.

آمریکا می‌گوید ایران با حمایت از تروریسم و برهم زدن صلح و ثبات در خاورمیانه و انجام آزمایش‌های موشکی، «روح برجام» را نقض کرده است. ایران با دفاع از تداوم آزمایش های موشکی اش و انتقاد از حضور نظامی آمریکا در منطقه ،واشینگتن را به نقض مفاد و روح برجام متهم کرده است

XS
SM
MD
LG