لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷ تهران ۰۹:۵۱

مقامات آمریکایی جزئیات بیشتری از فشارها بر ایران را اعلام کردند


رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا روز یکشنبه در گفتگو با شبکه تلویزیونی سی ان ان اعلام کرد دونا لد ترامپ رییس جمهوری ،راهبردی جامع‌تر برای مواجهه با موضوع ایران در تمامیت آن می خواهد . آقای تیلرسون به ضرورت مواجهه با گستره وسیعی از تهدیدهای ناشی از ایران علیه دوستان و متحدان واشینگتن در منطقه وامنیت ملی آمریکا اشاره کرد.

ژنرال هربرت مک‌مستر، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ نیزبا ابراز اطمینان از حمایت متحدان آمریکا از راهبرد این کشور در قبال توافق هسته ای گفت رییس جمهوری به روشنی بیان کرده که اجازه نخواهد داد این توافق پوششی برای حکومت به گفته وی مخوف ایران برای توسعه سلاح هسته‌ای فراهم کند.

استیون منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا نیز روز یکشنبه گفت که این کشور به زودی تحریم‌های تازه‌ای را علیه سپاه پاسداران ، وضع خواهد کرد.

این در حالی است که نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل نیزروز یکشنبه با حضور در شبکه ان بی سی تاکید کرد که امریکا از برجام خارج نخواهد شد اما خواهان پاسخی متناسب به رفتارهای ایران است

در مقابل ،مقامات سیاسی و نظامی ایران در روزهای گذشته با رد آنچه تهدیدات آمریکا خوانده اند ،گفته اند در برجام می مانند اما در صورت بر هم خوردن برجام ،آماده غنی سازی بیست درصدی اورانیوم هستند.

XS
SM
MD
LG