لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۰:۳۹

به گفته مسئولان مصری در رویارویی مسلحانه میان پلیس و یک گروه افراطی اسلامگرا ۵۴ مامور پلیس کشته شدند


به گفته ماموران امنیتی مصر روز جمعه دست کم ۵۴ مامور پلیس مصر، شامل ۲۰ افسر و ۳۴ گماشته، در حمله به یک پناهگاه اسلامگرایان افراطی مسلح در جنوب‌غربی قاهره کشته شدند. همین منبع می‌افزاید شش مامور دیگر هم زخمی شده‌اند و شمار تلفات می‌تواند از این هم بالاتر رود.

اما وزارت کشور مصر شمار تلفات پلیس را ۱۶ نفر گزارش کرد و افزود در مقابل ۱۵ اسلامگرای افراطی هم در این رویارویی کشته شدند.

به گزارش مقام‌های امنیتی مصر کاروانی از خودروهای پلیس دنبال سرنخی را گرفته بودند که به پناهگاه گروه افراطی «حَسْمْ» منتهی می‌شد اما مخالفان از بالا با نارنجک‌انداز حمله کردند و بر روی جاده هم از راه دور بمب‌های دست‌ساز را منفجر کردند.

حسم در اطلاعیه‌ای اعلام کرد در پی این رویارویی ۲۸ عضو نیروی امنیتی مصر را کشته و ۳۲ عضور دیگر را زخمی کرده است. از پارسال به این سو، گروه «حَسْمْ» حمله به ماموران پلیس، مسئولان و قضات مصر را برعهده گرفته است. قاهره می‌گوید «حَسْمْ» شاخه مسلح «اخوان المسلمین» تشکلی است که مصر فعالیت آن را از ۴ سال پیش غیرقانونی دانسته است. «اخوان المسلمین» این اتهام را رد می کند.

امسال اسلامگرایان افراطی چند حمله بزرگ در مصر انجام دادند و تازه ترین حمله‌ها از این دست به کلیساها در قاهره و شهرهای دیگر دهها قربانی بر جای گذاشته است.

XS
SM
MD
LG