لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ تهران ۲۱:۱۵

رهبر اپوزیسیون اسرائیل نخست وزیر این کشور را به «زیگزاگ زدن در سیاست‌ها» در برابر ایران متهم کرد


اسحاق هرتسوگ رهبر اپوزیسیون اسرائیل که پس از نخست‌وزیر اسرائیل در نشست گشایش دوره جدید زمستانی کنست سخنرانی کرد در انتقادی شدید از دولت اسرائیل، آقای نتانیاهو را در مورد ایران به «زیگزاگ زدن در سیاست‌ها» متهم کرد.

اسحاق هرتسوگ گفت که اپوزیسیون اسرائیل در بسیاری از سیاست‌های دولت کنونی در ارتباط با ایران حامی این دولت بوده، اما به نظر می‌رسد که دولت در مسئله ایران شفاف عمل نمی‌کند.

رهبر اپوزیسیون اسرائیل دولت آقای نتانیاهو را متهم کرد که با دوری از باراک اوباما، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا، در زمانی که مذاکرات هسته‌ای میان قدرت‌های جهانی با ایران در جریان بود، به منافع اسرائیل لطمه زده است.

اسحاق هرتسوگ گفت که با همه مخالفت‌های دولت نتانیاهو برجام به دست آمد و حال زمان آن است که اسرائیل به صراحت بگوید که چه می‌خواهد و از آنچه «زیگزاگ زدن» توصیف کرد، دست بردارد.

همزمان آویگدور لیبرمن وزیر دفاع اسرائیل در سخنانی بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه را به «مهار کردن حزب‌الله» فرا خواند. وزیر دفاع اسرائیل افزود، گلوله‌های توپی که در روزهای گذشته به خاک اسرائیل اصابت کرد، «اقدامی عامدانه» و نتیجه تحرکات حزب‌الله در سوریه بوده است.

نخست‌وزیر و وزیر دفاع اسرائیل در روزهای گذشته در دیدار با وزیر دفاع روسیه در سفر او به اسرائیل و نیز در ملاقات‌هایی با وزیر دفاع آمریکا و مشاور امنیت ملی کاخ سفید در جریان سفر آویگدور لیبرمن به واشینگتن گفتند که اسرائیل نزدیک شدن نظامی ایران و همپیمانانش به مرز خود را «تحمل نمی‌کند».

XS
SM
MD
LG