لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ تهران ۲۳:۱۴

مایک پنس می‌گوید واشینگتن حمایت تهران از تروریسم را تحمل نمی‌کند


مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا در مراسم یادبود حمله به مقر تفنگداران دریایی آمریکایی در بیروت در سال 1983، گفت: رییس جمهوری فعلی آمریکا بیکار نمی نشیند تا به گفته او آیت الله ها در تهران حملات دیگری مثل حمله به مقر تفنگداران دریایی را طراحی کنند.

حمله به مقر تفنگداران دریایی آمریکا که ۲۴۱ کشته به جا گذاشت به گروه حزب الله لبنان نسبت داده می شود و دادگاه های آمریکا ،ایران را مسوول آن حمله می دانند.

به گزارش شبکه خبری سی بی اس، مایک پنس با اشاره به نقش حزب الله در آن حمله گفت که حاکمان مذهبی ایران به حمله ۳۴ سال قبل بیروت کمک کردند و یاری رساندند و حالا هم ایران مهاجمان را ستایش می کند .

معاون رئیس جمهور آمریکا اضافه کرد حکومت ایران همچنان به ارسال پول و سلاح برای به گفته وی تروریست ها ادامه می دهد.

وی افزود: آقای ترامپ به ایران اخطار داده که دیگر فعالیت های بی ثبات کننده یا حمایت آن کشور از تروریسم در سراسر منطقه و جهان را تحمل نخواهد کرد.

همچنین هربرت مک مستر، مشاور امنیت ملی آمریکا هم در این مراسم گفت که حمله به مقر تفنگداران دریایی به درخواست سپاه پاسداران انجام شده است.

جمهوری اسلامی ایران مسئولیت انفجار 1983 بیروت را نپذیرفته، هرچند مقامات ایرانی از آن به عنوان ضربه مقاومت اسلامی لبنان به آمریکا یاد می کنند.ایران همچنین با رد حمایت از تروریسم ،بر ادامه حمایت از حزب الله تاکید کرده است

XS
SM
MD
LG