لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ تهران ۲۱:۴۸

دادستان تهران می‌گوید فردی که به اعدام محکوم شده «عامل موساد» بوده است


عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران، بدون اشاره به جزئیات گفته است فردی که حکم اعدام برای او صادر شده «عامل سرویس جاسوسی موساد» بوده است.

دادستان تهران اشاره‌ای به نام این فرد نکرده اما روز دوشنبه سازمان عفو بین‌الملل با انتقاد از صدور حکم اعدام برای احمدرضا جلالی، پزشک و پژوهشگر مقیم سوئد که به دعوت دولت جمهوری اسلامی به تهران رفته بود، خواستار آزادی فوری او شد.

به گزارش میزان عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران، گفته است فرد محکوم‌شده به اعدام «در ازای دریافت دستمزد و اخذ اقامت در کشور سوئد» اطلاعات حساس را در اختیار سرویس اطلاعاتی اسرائیل قرار داده است.

آقای جلالی که در هشت سال گذشته در دانشگاه کارولیسنکا پژوهش می‌کرد اوایل سال گذشته به دعوت دولت ایران و برای شرکت در همایش‌هایی علمی به تهران سفر کرد اما بازداشت و به «همکاری با دولت متخاصم» و «جاسوسی» متهم شد و برای مدتی در اعتراض به وضعیت خود دست به اعتصاب غذا زد.

به گفته عفو بین‌الملل، در نوار صوتی منسوب به آقای جلالی، او توضیح می‌دهد چگونه در ایام انفرادی، بازجوها دو بار او را مجبور به خواندن «بیانیه‌هایی حاوی اعترافات» در برابر دوربین کرده‌اند.

XS
SM
MD
LG