لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ تهران ۱۴:۰۷

دونالد ترامپ بر منافع برقراری روابط خوب با روسیه تاکید کرد


دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، در حساب کاربری خود در توئیتر تاکید کرده‌است که داشتن روابط مثبت با روسیه «چیز خوبی» است و مسکو می‌تواند «کمک زیادی» به حل بحران‌ کره شمالی، سوریه، اوکراین و تروریسم کند.

دونالد ترامپ در آخرین روزهای سفر دو هفته‌ای خود به آسیا، برای شرکت در نشست "انجمن ملل آسیای جنوب شرقی"، ازهانوی، پایتخت ویتنام به فیلیپین می‌رود.

دونالد ترامپ، روز شنبه، گفته بود سخنان همتای روس خود در رد اتهام دخالت مسکو در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته آمریکا را باور می‌کند. در حال حاضر اتهام‌ها در زمینه دخالت روسیه در انتخابات سال پیش، محور تحقیقات گسترده در آمریکا است.

این سخنان با انتقادهایی در آمریکا روبه‌رو شده است. از جمله سناتور جمهوری‌خواه جان مک‌کین در بیانیه‌ای با اشاره به شعار انتخاباتی ترامپ درباره «اولویت دادن به آمریکا» گفته‌است، اعتماد به یک سرهنگ کا‌.گ.ب به جای نهادهای اطلاعاتی آمریکا، اولویت دادن به آمریکا نیست.

دونالد ترامپ چند ساعت بعد در یک نشست خبری همراه با رئیس‌جمهوری ویتنام، تاکید کرد که به نهادهای امنیتی آمریکا اعتماد دارد و برآوردهای آن‌ها را در مورد دخالت‌های روسیه باور می‌کند.

XS
SM
MD
LG