لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ تهران ۰۲:۳۸

رئیس اورژانس کشور می گوید عملیات امداد و نجات در استان کرمانشاه تقریبا پایان یافته است


رئیس اورژانس کشور، اعلام کرد که تقریبا عملیات امداد و نجات در مناطق زلزله زده در استان کرمانشاه به پایان رسیده است. پیرحسین کولیوند، می گوید که مصدومان به بیمارستان های استان کرمانشاه، استان های همجوار و بخشی نیز به تهران، منتقل شده اند.

زمین لرزه پرقدرت یکشنبه شب، به بخش های وسیعی در غرب کشور آسیب زد. به گزارش ایرنا، این زمین لرزه، تاکنون دست‌کم ۴۳۰ کشته و بیش از هفت هزار زخمی برجای گذاشته است. برخی از خبرگزاری ها آمار بیشتری تا ۴۵۰ کشته را نیز گزارش داده اند.

این زمین لرزه به بزرگی هفت و سه دهم در مقیاس ریشتر، روستاها و شهرهای استان کرمانشاه در مرز عراق را در حالی لرزاند که بسیاری از مردم در خانه های خود خواب بودند.

صدا و سیما اعلام کرده است که هزاران تن از مردم، دومین شب پس از وقوع این زمین لرزه را در اسکان موقت به سر بردند. بنا به گزارش ها بسیاری دیگر از مردم که خانه هایشان را از دست داده اند، به دلیل کمبود چادر و محل اسکان، شب را با وجود سرمای هوا در فضای باز به صبح رساندند.

از سوی دیگر، خبرگزاری رویترز می گوید، تا کنون ۱۹۳ پس لرزه دراین منطقه ثبت شده است.

همچنین، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه‌ ایران، با تشکر از جامعه بین‌الملل بابت پیشنهاد کمک‌هایشان اعلام کرد که در حال حاضر ایران توانایی مدیریت بحران زلزله کرمانشاه را با منابع داخلی دارد.

XS
SM
MD
LG