لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ تهران ۰۸:۳۳

سهراب مرادی در رقابتهای جهانی وزنه‌برداری در آمریکا صاحب سه مدال طلا و دو رکورد جهانی شد


سهراب مرادی در مسابقات جهانی وزنه‌برداری به میزبانی آمریکا موفق شد ضمن کسب سه نشان طلا، دو حد نصاب جدید جهانی هم به جا بگذارد. او که در المپیک ریو هم روی سکوی نخست ایستاده بود، پس از قطعی کردن قهرمانی‌اش توانست رکورد دوضرب جهان را بشکند. سهراب مرادی با ثبت رکورد ۲۳۳ کیلوگرم رکورد دوضرب دنیا را یک کیلوگرم ارتقا داد. رکورد قبلی در اختیار شیمون کولسکی از لهستان بود. سهراب مرادی از ایران با رکورد ۱۸۴ یکضرب، ۲۳۳ دوضرب و مجموع ۴۱۷ کیلوگرم (۳ مدال طلا و دو رکوردشکنی را) به جا گذاشت.

ایوب موسوی از ایران با رکورد ۱۷۱ یکضرب، ۲۱۴ دوضرب و مجموع ۳۸۵ کیلوگرم، دو مدال برنز دوضرب و مجموع را نصیب خود کرد.

قبل از رقابت‌های این وزن، کیانوش رستمی نتوانست برای سومین مرتبه قهرمان وزنه‌برداری جهان شود و از دور رقابت‌ها کنار رفت. او که در این رقابتها یک مدال نقره در یک‌ضرب گرفت، در پایان رقابت‌های دسته ۸۵ کیلوگرم وزنه‌برداری قهرمانی جهان آمریکا، با کنار رفتن در دوضرب، از کسب مدال مجموع بازماند.

علی میری دیگر نماینده ایران با انجام تنها دو عملکرد صحیح در نهایت در رده هفتم جهان قرار گرفت. در حال حاضر کیانوش رستمی و سهراب مرادی هریک دارای دو و حسین رضازاده هم دارای یک رکورد جهانی است. به این ترتیب ایران جمعاً پنج رکورد از وزنه برداری دنیا را در اختیار دارد.

XS
SM
MD
LG