لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷ تهران ۱۳:۴۰

واکنش‌ها در ایران به تجمع‌های اعتراضی روزهای اخیر ادامه دارد


در حالی که واکنش‌های مختلف در ایران به تجمع‌های اعتراضی روزهای اخیر همچنان ادامه دارد، همایش حکومتی ۹ دی نیز روز شنبه در شمال تهران برگزار شد.

آیت‌الله محسن اراکی، سخنران اصلی مراسم حکومتی ۹ دی در مصلای تهران، با تأکید بر اینکه «ما تجربه ۱۴۰۰ ساله مقاومت در برابر فتنه را داریم» گفت: باید به شرایط قبل از برجام برگردیم.

تجمع‌های اعتراضی که از روز پنج‌شنبه با شعار «نه به گرانی» در مشهد و چند شهر دیگر آغاز شده بود، روز جمعه در شماری از شهرها از جمله کرمانشاه، رشت، اصفهان و قم ادامه یافت و بنابر گزارش‌ها، این تجمعات در چند شهر پس از تاریک شدن هوا نیز ادامه یافت.

حسام‌الدین آشنا، مشاور رئیس جمهوری ایران، محمود احمدی‌نژاد و «جریان پشت‌پرده حامی او» را در حوادث اخیر دارای «نقش مؤثر» دانست و در تلگرام خود نوشت: «می‌توان گفت که آتش فتنه‌های احمدی‌نژاد تا مدت‌ها دامنگیر نظام خواهد بود».

از سوی دیگر ابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی، نیز در پی تجمع مشهد گفت:‌ «مردم بویژه محرومین از لحاظ معیشتی تحت فشار هستند».

فریدون احمدی، نماینده مجلس، به ایرنا گفت: «این تجمع‌های اعتراضی که در برخی شهرهای کشور رخ داده اتفاق خوبی نیست و نباید آب در آسیاب دشمن ریخت».

XS
SM
MD
LG