لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ تهران ۲۳:۵۳

رئیس دادگاه انقلاب تهران معترضین را به مجازاتهای سنگین تهدید کرد


موسی غضنفر آبادی ، رئیس دادگاه انقلاب تهران افرادی را که در روزهای سوم به بعد تظاهرات اعتراضی دستگیر شوند به مجازاتهای سنگین تر تهدید کرد. خبرگزاری تسنیم بنقل از موسی غضنفرآبادی نوشته است: « هر روزی که از اغتشاشات بگذرد و افراد دستگیر شوند جرم و مجازاتشان بیشتر می شود و ما اینها را دیگر معترضین نسبت به حقوقشان نمی دانیم بلکه این افراد کسانی هستند که می خواهند به اصل نظام ضربه بزنند. »

این مقام قضایی اتهامهای برخی از معترضین دستگیر شده را محاربه ، اقدام علیه امنیت ملی ، تخریب اموال و ضرب وشتم عنوان کرده است . وی شماری از افراد دستگیر شده را سردسته اعتراضات خیابانی روزهای اخیر معرفی کرده و گفته است آنها با سرویسهای اطلاعاتی بیگانه ارتباط دارند و برنامه های آنها را اجرا می کنند.

برخی از مقامات جمهوری اسلامی اعتراضهای خیابانی چند روز اخیر را به کشورهای خارجی مانند آمریکا ، اسرائیل و عربستان نسبت داده اند. این در حالیست که آمریکا و اسرائیل با محکوم کردن سرکوب معترضین هرگونه دخالت در این حرکت اعتراضی را رد کرده اند.

تعداد دستگیر شدگان در روزهای اخیر به بیش از ۴۵۰ نفر رسیده و دستکم ۲۱ نفر هم در جریان اعتراضهای خیابانی چند روز اخیر کشته شده اند.

XS
SM
MD
LG