لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ تهران ۱۰:۲۹

حسن روحانی در ارتباط با خواست اعتراض های اخیر گفت مردم می گویند به خواست ما عمل کنید


حسن روحانی رئیس جمهوری ایران روز دوشنبه در دیدار با وزیر امور اقتصادی و دارایی و معاونان او ابراز عقیده کرد که همه جای دنیا برخی از خواستها و تجمع مردم سوء استفاده می کنند اما مردم ایران به حق می گویند ما را ببینید، به حرفمان گوش کنید و به خواست ما عمل کنید.

به گزارش خبرگزاری‌های داخلی، رئیس جمهوری با انتقاد از صدا و سیما به دلیل آنچه او «ندیدن موضوع اساسی و توجه به جزئیات فرعی» نامید گفت مشکل امروز ایران فاصله مسوولان با نسل جوان است و افزود مسئولان نمی توانند سبک زندگی خود را به نسل جوان تحمیل کنند.

حسن روحانی همچنین حوادث چند روز گذشته را «تجربه‌ای برای مردم و نسل جوان و کسانی» توصیف کرد که به گفته او «زندگی بهتر می‌خواهند». او ضمن رد اینکه مردم فقط پول و اقتصاد می‌خواهند افزود که رفع محدودیت از شبکه مجازی، آزادی بیان و آزادی فردی نیز از جمله خواسته‌های مردم است.

در جریان اعتراضهای اخیر، معترضین شعارهایی علیه سیاست‌های منطقه‌ای جمهوری اسلامی، کلیت نظام جمهوری اسلامی و همچنین وضعیت نامناسب اقتصادی سر دادند. آیت‌الله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی و حسن روحانی، رئیس‌جمهوری، از جمله مقامهایی بودند که در شعارهای معترضین به شکل مستقیم هدف قرار گرفتند.

XS
SM
MD
LG