لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ تهران ۲۰:۴۷

نخست وزیر اسرائیل از حامیان برجام خواست آن را اصلاح کنند


بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل در تماس تلفنی با امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه ،‌از پاریس و دیگر قدرت‌های اروپایی که اصرار بر ادامه بقای برجام دارند، خواست تا نقاط ضعف آن را اصلاح کنند.

به گزارش رسانه های اسراییلی،آقای نتانیاهودر تماس با امانوئل مکرون همچنین جهان آزاد را به نکوهش آنچه جنایات سران ایران نامید، فراخواند وخواستار جلوگیری ازتلاش ایران برای رسیدن به جنگ‌افزار هسته‌ای، تولید موشک‌های بالیستیک وبه گفته وی حمایت تهران از تروریسم شد .

به گزارش رویترز،کاخ الیزه اعلام کرد این تماس روز جمعه بوده و امانوئل مکرون خواستار حفظ توافق هسته ای و اجرای آن از سوی همه طرف ها شده است.

آقای مکرون پیش از این با ابراز نگرانی از برنامه موشکی و آنچه فعالیت‌های بی ثبات‌کننده ایران در خاورمیانه خوانده ، خواهان مذاکره با ایران در این مورد شده بود.

وزارت امور خارجه ایران روز شنبه در واکنش به بیانیه دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا که خواستار اصلاح برجام شده بود تأکید کرد که ایران هیچ تغییری را در توافق هسته‌ای، نخواهد پذیرفت .ایران همچنین پیش از این با تاکید بر ادامه برنامه موشکی اش ،اعلام کرده که از هر گروه ضد اسراییلی حمایت خواهد کرد و آن را پنهان نمی کند.

XS
SM
MD
LG