لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ تهران ۱۴:۵۳

اعضای کمیته پیگیری رفع حصر مجلس، خواستار دیدار با رهبران اعتراض های ۸۸ شدند


یکی از اعضای کمیته پیگیری رفع حصر در مجلس، روز دوشنبه، از درخواست اعضای این کمیته برای دیدار با میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد، از رهبران اعتراض‌های سال ۸۸، خبر داد.

غلامرضا حیدری، عضو فراکسیون اصلاح‌طلبان،‌ موسوم به فراکسیون امید، افزود، "حاکمیت به این نتیجه رسیده که ادامه حصر، جز خُسران برای منافع ملی، عایدی نخواهد داشت."

به گفته غلامرضا حیدری، عضو فراکسیون جناح‌های اصلاح‌طلب و حامی دوات،‌ معروف به فراکسیون امید، ، محدودیت‌های محصوران، تا عید کمتر خواهد شد. وب‌سایت کلمه، نزدیک به میرحسین موسوی، روز یکشنبه، از برچیده شدن محدودیت دیدارهای میرحسین موسوی و همسرش زهرا رهنورد، برای بستگان درجه اول آنها خبر داده بود.

میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد از بهمن ۸۹ تاکنون بدون محاکمه در حصر خانگی به سر می‌برند و درخواست آنان برای برگزاری محاکمه علنی نیز تاکنون مورد قبول قرار نگرفته است.

رفع حصر از اصلی‌ترین شعارهایی بود که در تجمع های انتخاباتی حسن روحانی در سال‌های ۹۲ و ۹۶ مطرح شد. حسن روحانی، در هر دو انتخابات، به طور مستقیم یا غیرمستقیم، درباره رفع حصر وعده‌هایی داده بود.

این در حالی است که شماری از فعالان سیاسی از این که دولت حسن روحانی اقدامی عملی برای رفع حصر انجام نداده است، انتقاد کرده‌اند.

XS
SM
MD
LG