لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ تهران ۲۲:۳۳

وزارت خزانه داری آمریکا درباره گسترش تحریم‌ها علیه روسیه هشدار داد


وزارت خزانه داری آمریکا در گزارشی به کنگره این کشور هشدار داده است که گسترش تحریم علیه روسیه به اوراق قرضه بانکی این کشور پیامدهای منفی جدی برای اقتصاد جهانی خواهد داشت. این گزارش که روز دوشنبه تسلیم کنگره شده بود روز جمعه منتشر شد.

در این گزارش آمده است که تحریم‌های مربوط به بدهی‌های روسیه یا اوراق قرضه هم به فدارسیون روسیه آسیب می‌رساند هم به سرمایه ‌گذاران و کاروکسب‌های آمریکایی، و اعمال این نوع تحریم‌ علیه روسیه می‌تواند به اقدام تلافی‌جویانه مسکو علیه منافع آمریکا منجر شود.

روز دوشنبه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا فهرست نام ۲۱۰ شهروند روسیه، از جمله مقام‌ها و خواصی را که هر یک صاحب بیش از یک میلیادر دلار دارایی هستند منتشر کرد که ممکن است مشمول تحریم شوند؛ اما تحریم‌های جدیدی اعلام نشد.

کنگره آمریکا در پایان تابستان گذشته با اکثریت قریب به اتفاق آرا این تحریم‌ها را تصویب کرد. در آن زمان گفته شد که این اقدام کنگره واکنشی بود به یافته‌های نهادهای اطلاعاتی آمریکا در زمینه فرمان ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه به پیشبرد تلاشی پنهانی برای مداخله در انتخابات رسیاست جمهوری دو سال پیش آمریکا.

XS
SM
MD
LG