لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ تهران ۰۴:۳۴

دبیر فدراسیون کشتی ایران هشدار داد در صورت تکرار عدم رویارویی ورزشکاران ایران در مقابل رقیبان اسرائیلی، آن رشته تعلیق خواهد شد


رضا لایق، دبیر فدراسیون کشتی ایران، روز شنبه به ایسنا گفت در صورت تکرار شدن عدم رویارویی ورزشکاران مقابل رقیبان اسرائیلی، این بار به جای ورزشکار یا مربی، رشته ورزشی مربوطه تعلیق خواهد شد.

یک روز پیش‌تر اعلام شد که اتحادیه جهانی کشتی علیرضا کریمی، کشتی‌گیر تیم ملی ایران را به مدت شش ماه، و مربی او حمید جمشیدی را برای دو سال از حضور در مسابقات بین‌المللی محروم کرده است. این رأی دو ماه پس از مسابقات کشتی لهستان صادر شد که علیرضا کریمی یک مسابقه را به دستور مربی‌اش باخت تا با حریف اسرائیلی روبرو نشود.

رضا لایق، دبیر فدراسیون کشتی ایران، در گفت‌وگو با ایسنا رأی صادرشده را یک «رأی خوب» توصیف کرد زیرا به گفته او «اتحادیه جهانی کشتی برای اعلام رأی سنگین علیه ایران» زیر فشار قرار داشت و «خطر تعلیق کشتی ایران بسیار جدی بود».

آقای لایق با این حال تأکید کرد: «قاطعانه می‌گویم اگر این موضوع بار دیگر توسط ورزشکاران ایرانی تکرار شود مطمئن باشید کشتی‌ یا هر رشته ورزشی دیگر ایران را تعلیق خواهند کرد».

XS
SM
MD
LG