لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ تهران ۰۲:۳۳

بنابر گزارشها ماموران امنیتی از حضور محمد خاتمی در مراسم هشتادمین سالگرد افتتاح کتابخانه ملی ایران جلوگیری کردند


رسانه‌های نزدیک به اصلاح‌طلبان خبر داده‌اند که ماموران امنیتی از خروج محمد خاتمی رئیس‌جمهوری سابق ایران از خانه برای حضور در یک مراسم جلوگیری کرده‌اند. کانال تلگرامی «امتداد» روز شنبه پنجم اسفند گزارش داد که ماموران امنیتی اجازه ندادند آقای خاتمی در مراسم هشتادمین سالگرد افتتاح کتابخانه ملی شرکت کند.

محمد خاتمی از سال ۱۳۷۱ پس از استعفاء از سمت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ریاست کتابخانه ملی را برعهده گرفت و تا سال ۱۳۷۶، زمانی که به مقام ریاست‌جمهوری ایران رسید، این سمت را در اختیار داشت.

این گزارش در وبسایت‌های زیتون و وکیل ملت نیز بازتاب یافته است، اگرچه سایت وکیل ملت ساعاتی بعد این خبر را حذف کرد.

‎محمد خاتمی در سال‌های اخیر با محدودیت‌های بسیاری برای فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی خود مواجه بوده است. جلوگیری از حضور او در آذرماه در نشستی با حضور وزیران سابق دولت او، ممانعت از شرکت او در مراسم عروسی فرزند میرحسین موسوی و زهرا رهنورد از رهبران اعتراض‌های سال ۸۸ و منع او از رفتن به تماشای یک نمایش از جمله اعمال محدودیت‌ها بر محمد خاتمی است. علاوه براین رسانه‌های داخل کشور اجازه انتشار اسم و عکس آقای خاتمی را ندارند.

برخورد جدید ماموران امنیتی با آقای خاتمی در شرایطی صورت می‌گیرد که موضع‌گیری مجمع روحانیون مبارز با ریاست محمد خاتمی درباره اعتراضات سراسری دی‌ماه در ایران خشم منتقدان و مخالفان جمهوری اسلامی را برانگیخت.

مجمع روحانیون مبارز در بیانیه‌ای ضمن دفاع از حق مطالبه و اعتراض مردم، به دست داشتن کشورهای خارجی در اعتراض‌ها اشاره کرد و بدون انتشار سندی ابراز عقیده کرد که «عناصر فرصت‌طلب» با «سوء‌استفاده از اعتراضات آرام و با ایجاد آشوب» و «حتی قتل انسان‌های بیگناه، اهداف دشمنان را دنبال می‌کنند».

XS
SM
MD
LG