لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ تهران ۱۶:۴۴

سایت دولت بهار از ترخیص حمید بقایی از بیمارستان و انتقالش به زندان خبر داد


سایت دولت بهار نزدیک به محمود احمدی‌نژاد اعلام کرد، حمید بقایی، معاون رئیس‌جمهوری پیشین که از شب گذشته به دلیل وخامت وضعیت جسمی در اثر اعتصاب غذا، در بیمارستانی خارج از اوین بستری بوده، ساعاتی بعد به دستور دادستان تهران به زندان بازگردانده شده است.

سایت دولت بهار ادعا کرده که آقای بقایی به محض بازگشت به زندان، دوباره اعتصاب غذا می‌کند.

با این حال، خبرگزاری فارس پس از انتقال آقای بقایی به بیمارستان، ادامه اعتصاب غذای او را کذب محض خوانده و گفته هدف از این اقدامات «فشار بر قوه قضائیه برای جلوگیری از اجرای احکام مبارزه با فساد» است.

خبرگزاری فارس اعتصاب غذای بقایی را «صرفاً شانتاژ رسانه‌ای حامیان احمدی‌نژاد» خوانده و گفته او نه ‌تنها اعتصاب غذا نکرده بلکه در سلامت کامل به سر می‌برد و به گفته این سایت دیروز و امروز «غذای مفصلی» هم خورده است.

محمود احمدی‌نژاد در پیامی که روز شنبه در همین زمینه منتشر کرد با اشاره به وضعیت معاون خود در زمان ریاست جمهوری تأکید کرد، وی «برای رساندن اعتراض خود» اعتصاب غذا کرده است.

حمید بقایی که از سوی قوه قضائیه به خاطر ارتکاب اختلاس و تضییع وجوه و اموال دولتی به ۱۵ سال حبس قطعی محکوم شده، روز ۲۲ اسفندماه برای گذراندن محکومیتش بازداشت و به زندان منتقل شد.

به گفته نزدیکان وی، او از همان زمان، اعتصاب غذا کرده است.

XS
SM
MD
LG