لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ تهران ۱۸:۱۲

در دومین روز محاکمه متهمین حمله داعش در تهران، نخستین متهم جزئیاتی از همکاری‌اش با این گروه را بیان کرد


در دومین روز محاکمه متهمین حمله داعش به مجلس شورای اسلامی و مقبره آیت‌الله خمینی، متهم ردیف اول پرونده گفت که پس از عضویت در این گروه در سوریه، ماهانه ۵۰ دلار حقوق دریافت می‌کرده است.

به گزارش خبرگزاری میزان – وابسته به قوه قضائیه – این متهم که نامش فاش نشده، در جلسه علنی دادگاه تاکید کرد که از طریق روابط خانوادگی عضو داعش شده است. وی در عین حال افزود که پس از سه روز قصد داشته از این گروه جدا شود، اما داعش تهدید کرده که در صورت جدایی، او و خانواده‌اش را به دار می‌کشد.

قاضی ابوالقاسم صلواتی که ریاست دادگاه را برعهده دارد، در این جلسه محاکمه گفت که متهم بعد از آموزش نظامی در افغانستان در سال ۹۱ در ایران دستگیر شده و تحت تعقیب قضایی قرار گرفته است. به گفته قاضی صلواتی او تعهد داده بوده که عضو گروههای اسلامگرای سنی یا به گفته او «تکفیری» نشود. اما با این حال سال ۹۴ به سوریه رفته است.

حملات داعش در تهران در روز ۱۷ خرداد سال ۹۶ رخ دادند. این واقعه که نخستین حملات گروه داعش در ایران بود، ۲۲ کشته برجای گذاشت. بر اساس اعلام وزارت اطلاعات، پنج تن از کشته شدگان، اعضای ایرانی گروه داعش بودند که در این حمله دست داشتند.

XS
SM
MD
LG