لینک‌های قابلیت دسترسی

سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ تهران ۱۸:۲۳

ایران حملات نظامی اسرائیل در سوریه را محکوم کرد


وزارت خارجه ایران حملات بامداد پنجشنبه اسرائیل علیه مواضع نظامی آنچه که پایگاههای سپاه پاسداران در سوریه خوانده شده را بشدت محکوم کرد. بهرام قاسمی، ‌سخنگوی وزارت خارجه ایران روز جمعه گفت این حملات نقض آشکار حاکمیت سوریه و مصداق روشنی از ذات سلطه جویی و بحران طلب اسرائیل است.

آقای قاسمی که پس از یک روز سکوت خبری موضع ایران در قبال حملات بامداد پنجشنبه را بیان می کرد در سخنان خود اشاره ای به پرتاب دهها راکت به خاک اسرائیل از منطقه مرزی سوریه نکرد.

تا کنون دو گزارش متضاد درباره وقایع بامداد پنجشنبه منتشر شده است. اسرائیل می گوید هدف قرار دادن آنچه که پایگاههای سپاه پاسداران در سوریه خوانده شده در پاسخ به حملات راکتی از خاک سوریه بود. روز گذشته بنیامین نتانیاهو ، نخست وزیر اسرائیل هم گفت ایران با این کار خود از خط قرمز عبور کرد.

از سوی دیگر شبکه المیادین، نزدیک به حزب الله لبنان، گزارش داده که حمله راکتی ارتش سوریه در پاسخ به حملات توپخانه ای اسرائیل بود که با حملات گسترده هوایی اسرائیل روبرو شد.

آمریکا و اتحادیه اروپا اعلام کرده اند که اسرائیل حق دفاع از امنیت خود را دارد و روسیه که از حامیان حکومتهای سوریه و ایران بشمار می رود از اسرائیل و ایران خواسته است از خود خویشتن داری نشان دهند و بحران سیاسی – نظامی اخیر را از راه گفتگو حل کنند.

XS
SM
MD
LG