لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ تهران ۰۲:۵۱

محمد جواد ظریف می‌گوید، گفت و گو های تهران و کشورهای اروپایی، برای نجات برجام از آغاز خوبی برخوردار بود


محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران شامگاه سه شنبه در پی نشست وزیران خارجه کشورهای اروپایی دخیل در برجام در بروکسل، گفت، مذاکرات برای نجات برجام آغاز «خوبی» داشته و به توصیف او در مسیر «درستی» پیش میرود.

وزیر خارجه ایران گفت، همه چیز بستگی به این دارد که طرفهای باقی مانده در برجام در چند هفته پیش رو چه راهکاری را در پیش گیرند.

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت، هرچهار وزیر خارجه در ضرورت یافتن هرچه سریعتر راه حلی عملی برای نگه‌داشتن برجام همسو هستند.

خانم موگرینی با این همه خاطر نشان کرد، که « نمی توان درباره تضمین‌های حقوقی و یا اقتصادی صحبت کرد ، اما می توان گفت که اروپا و همچنین ایران به طور جدی مصمم به پایبندی به تعهداتمان هستیم » .

بوریس جانسون وزیر خارجه بریتانیا نیز گفت، بریتانیا و شرکای اروپایی به "توافق هسته‌ای به عنوان یک موضوع امنیتی مشترک اهمیت می‌دهند و کاملا متعهد به حمایت از آن هستند."

هیکومَاس وزیر خارجه آلمان گفت، کشورهای اروپایی درپی روش‌هایی اطمینان بخش و مطابق با چارچوب معیارهای سیاسی ایرانیان هستند.

در برلین آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان گفته است که برجام «واقعا نقاط ضعفی» دارد و پرداختن به آنها بهترین راه برای حرکت به جلو است.

XS
SM
MD
LG