لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ تهران ۱۴:۲۵

احتمال تیرگی روابط ایران و ترکیه


احتمال تیرگی روابط ایران و ترکیه
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:53 0:00
لینک مستقیم

جنگ میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان وارد هشتمین روز خود می شود و به گزارش خبرگزاری رویترز تا دیروز دستکم 230 کشته برجای گذاشته است.

جنگ میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان وارد هشتمین روز خود می شود و به گزارش خبرگزاری رویترز تا دیروز دستکم 230 کشته برجای گذاشته است. به گفته جمهوری آذربایجان گنجه، دومین شهر بزرگ این کشور هدف نیروهای ارمنستان قرار گرفته و ارمنستان نیز می‌گوید آذربایجان به مناطق مسکونی در قره‌باغ کوهستانی حمله کرده است.
به گفته ولی امیری راد، فرماندار خداآفرین در استان آذربایجان شرقی دیروز شنبه بیش از ۱۰ گلوله دیگر از منطقه جنگی قره باغ به مناطق غیر مسکونیِ این منطقه اصابت کرده است؛ اما به نظر می رسد ترکش های این جنگ فراتر از روستاهای آذربایجان شرقی احتمالا روابط ایران و ترکیه را هم تا حدودی هدف قرار دهد.
در نبرد میان ارمنستان و آذربایجان بر سر قره باغ، ایران از دیرباز متحد سنتی ارمنستان بوده اگرچه وزارت خارجه ایران بارها در این روزها بر بی طرفی تاکید کرده و ترکیه هم آشکارا حمایت خود را از آذربایجان اعلام کرده است.
تورج اتابکی پژوهشگر ارشد و استاد تاریخ اجتماعی خاورمیانه و آسیای مرکزی در دانشگاه لایدن در هلند از احتمال تیرگی روابط ایران و ترکیه در میانه این جنگ می گوید.
XS
SM
MD
LG