لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ تهران ۰۲:۵۲

دونالد ترامپ با شرکت در گردهمایی هوادارانش در فلوریدا کارزار انتخاباتی خود را از سر گرفت


فلوریدا اولین ایستگاه در میان ایالت‌های کلیدی و سرنوشت‌ساز برای آقای ترامپ در هفته کارزارانتخاباتی اوست.

دونالد ترامپ برای نخستین بار پس از بهبودی از بیماری کووید-۱۹، به میدان انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا بازگشت.

تجمع انتخاباتی رئیس‌جمهوری و هوادارانش روز دوشنبه ۲۱ مهر در شهر «سَنفورد» فلوریدا درحالی برگزارشد که سه هفته مانده به انتخابات، دونالدت ترامپ امید دارد تأخیرش در نظرسنجی‌ها را در برابر جو بایدن جبران کند.

آقای ترامپ از این تجمع استفاده کرد تا عملکرد دولت خود برای مقابله با شیوع کرونا و بازیافتن سلامتی‌اش را برجسته کند. او گفت: «من خوب شدم و حالا مسری نیستم».

رئیس‌جمهوری آمریکا افزود: «خیلی احساس قدرت می‌کنم. اینجا قدم می‌زنم و هرکسی از حاضران را که بخواهم می‌بوسم. آقایان و خانم‌های زیبا را می‌بوسم، یک بوس بزرگ».

پیش از آغاز این گردهمایی، دکتر شان کانلی پزشک دونالد ترامپ تست‌های روزانه او را منفی اعلام کرد و گفت او دیگر مسری نیست.‎

آقای ترامپ از ابتلا به کرونا و بازیابی سلامتش بهره گرفته است تا اهمیت این ویروس را تقلیل دهد و تلاش‌های دولتش برای مقابله با آن را برجسته کند که تا کنون باعث ابتلای ۷.۸ میلیون نفر در آمریکا و قربانی شدن ۲۱۴ هزار نفر شده است.

او در کارزار انتخاباتی فلوریدا گفت: «تحت رهبری من، ما واکسن امن و بازیافتن سلامت را ارائه می‌کنیم، طوری که هیچ‌کسی نمی‌تواند آن را تصور کند. اگر به مسیر پیش رو نگاه کنید هیچ کشوری نتوانسته است مثل ما از این بحران خارج شود».

فلوریدا اولین ایستگاه در میان ایالت‌های کلیدی و سرنوشت‌ساز برای آقای ترامپ در هفته کارزارانتخاباتی اوست.

پس از فلوریدا، دونالد ترامپ کارزار خودرا در پنسیلوانیا، آیووا، کارولینای شمالی و ویسکانسین ادامه خواهد داد.

فلوریدا یکی از مهم‌ترین ایالت‌های سرنوشت‌ساز برای ادامه ریاست‌جمهوری آقای ترامپ در چهار سال آینده است. برخی نظرسنجی‌ها حکایت از پیشتازی جو بایدن نامزد حزب دمکرات دارند، و برخی دیگر آرای دو کاندیدا در فلوریدا را مساوی پیش‌بینی می‌کنند.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG