لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ تهران ۰۱:۳۷

رد کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ و دعوتی که "اجابت" نشد


رد کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ و دعوتی که "اجابت" نشد
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00
لینک مستقیم

حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی که از زمان آغاز کار دوره کنونی مجلس شورای اسلامی هرگز به مجلس نرفته

حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی که از زمان آغاز کار دوره کنونی مجلس شورای اسلامی هرگز به مجلس نرفته، در نشست مجلس برای بررسی گزارش کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ نیز با وجود دعوت رسمی قالیباف، حاضر نشد.
رئیس مجلس شورای اسلامی ایران گفته ۱۰ روز پیش در یک نامه کتبی از حسن روحانی، به طور رسمی دعوت کرده که برای دفاع از کلیات بودجه سال ۱۴۰۰ در مجلس حاضر شود اما به گفته آقای قالیباف رئیس جمهور این دعوت را "اجابت" نکرده است.
آقای قالیباف ادعا کرده که بر اساس قانون رییس جمهور باید برای دفاع از کلیات بودجه در مجلس حضور پیدا می‌کرد، این در حالی است که علیرضا معزی معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهوری در توییتی در واکنش به این اظهارات گفته ‏حضور رییس جمهور‬ی برای دفاع از کلیات بودجه‬ نه الزام آیین‌نامه‌ای دارد و نه پیش از این مرسوم بوده است.
جدال لفظی بین حسن روحانی و محمدباقر قالیباف که مدتی است موضوع رسانه ها است بر سر لایحه بودجه سال آینده خورشیدی شدت گرفته ‌است.
سپیده بهکام در گفت و گویی با احسان مهرابی خبرنگار سیاسی از آلمان از جمله پرسیده آیا حضور رییس جمهور‬ی برای دفاع از کلیات بودجه‬ الزام آور است؟
XS
SM
MD
LG