لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ تهران ۱۹:۵۶
۱۳:۳۳ ۲۷.۱۲.۱۴۰۱

وحشت کودک کار از پلیسی که می‌خواست کمک کند

حساب کاربری «وحیدآنلاین»، ویدئویی از کودک کاری در آستانه سال نو منتشر کرده که وقتی پلیسی برای دادن پول به وی نزدیک می‌شود، وحشت‌زده پا به فرار می‌گذارد.

انتشار این ویدئو موجی از خشم را در فضای مجازی برانگیخته و کاربران این پرسش را مطرح کرده‌اند که چرا این کودک بدون ارتکاب به جرم، باید چنین ترسی از پلیس داشته باشد؟

۱۹:۳۶

۱۹:۲۴

تبریک نوروز به معترضان از سوی آسیب‌دیده چشم

۱۸:۴۶

گروه پیگیری مطالبات فرهنگیان استان تهران با انتشار بیانیه‌ای از معلمان سراسر کشور خواست از حضور در کلاس‌های درس از تاریخ ۱۴ فروردین خودداری و در تجمع روز پنجشنبه ۱۷ فروردین در محل وزارت آموزش و پرورش شرکت کنند.

در بیانیه این گروه که روز پنجشنبه دهم فروردین منتشر شد، نسبت به اقدامات اخیر همه مسئولان جمهوری اسلامی، «اعم از دولت، نمایندگان مجلس و شخص وزیر آموزش و پرورش در قبال جامعه بزرگ فرهنگیان» اعتراض شده است.

گروه پیگیری مطالبات فرهنگیان استان تهران، این اقدامات را موجب «تحقیر و توهین» به معلمان ایران دانسته‌اند.

معلمان ایران حقوق اسفندماه خود را با تاخیر دریافت کردند و حقوق آنان بر اساس قانون رتبه‌بندی نیز پرداخت نشده است.

۱۸:۴۵

مولوی عبدالحمید چهره پرنفوذ سنی‌های ایران در آستانه سالگرد رفراندوم ۱۲ فروردین ۱۳۵۸، از تبعیض‌ها و ناکارآمدی‌های مختلف که طی بیش از چهل سال عمر جمهوری اسلامی در ایران وجود داشته، انتقاد کرد.

در جریان این همه‌پرسی که کمتر از دو ماه پس از پیروزی انقلاب ایران برگزار شد، اعلام شد که اکثریت مردم ایران به تشکیل نظام «جمهوری اسلامی» رای «آری» دادند.

آقای عبدالحمید روز جمعه ۱۱ فروردین در مراسم نمازجمعه زاهدان در این باره گفت که اگر در جمهوری اسلامی به همه طیف‌ها، همه گروه‌ها و همه مردم توجه می‌شد، بعد از چهل و چند سال اعتراضی علیه مسئولان و نظام صورت نمی‌گرفت.

۱۸:۱۵

واکنش‌ها به ریختن ماست روی سر دو زن مخالف حجاب اجباری

انتشار یک ویدئو در فضای مجازی که نشان می‌دهد فردی که کاربران وی را «بسیجی» معرفی کرده‌اند، در واکنش به بی‌توجهی دو زن به حجاب اجباری در یک فروشگاه، روی سر آنها ماست می‌ریزد، موجی از خشم را در فضای مجازی فارسی‌زبان برانگیخته است.

کاربران زیادی نوشته‌اند وقتی این افراد در فضای عمومی به خود اجازه می‌دهند چنان با خشونت، سطل ماست را به سوی زنان پرت کنند، در بازداشتگاه‌ها با بازداشت‌شدگان چه می‌کنند.

۱۷:۵۴

۱۷:۳۴

۱۷:۱۲

۱۶:۴۷

کاملیا سجادیان، مادر محمدحسن ترکمان، جوان کشته‌شده در اعتراضات، درباره روح‌الله عجمیان، بسیجی کشته‌شده در اعتراضات کرج، نوشته: «یه جوجه بسیجی بیست و یک ساله، برای کشته شدنش باید سه نفر را اعدام کنند و چند نفر را هم فعلا در زندان نگه داشته‌اند، تازه زبان پدر و مادرش هم دراز است که چی؟ چون که این بسیجی قطعا به جاهای بالایی وصل بوده و هست.»

اشاره وی به اعدام محمد مهدی کرمی و محمد حسینی، از بازداشت‌شدگان این پرونده است. سه نفر از متهمان این پرونده نیز زیر ۱۸ سال دارند و به «افساد فی‌الارض» متهم شده‌اند.

۱۶:۴۰

کنایه محمد عمرانی درباره بازی در نقش آخوند در سینما

محمد عمرانی، بازیگر پیشکسوت سینما در ویدئوی تازه‌ای که در اینستاگرام منتشر کرده، در پاسخ به افرادی که می‌گویند او چون چند بار در نقش آخوند بازی کرده، نباید از آخوندها انتقاد کند، گفت: «من کلا نقش‌های منفی زیادی بازی کرده‌ام».

بیشتر

XS
SM
MD
LG