لینک‌های قابلیت دسترسی

جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ تهران ۲۳:۵۱

جرج بوش میگوید، با عوامل ایرانی در عراق برخورد میشود


کاخ سفید روز جمعه اعلام کرد، پرزیدنت بوش، به نیروهای امریکایی در عراق دستور داده است، در مورد افرادی که از سوی دولت جمهوری اسلامی درعراق به فعالیت های شبه نظامی دست بزنند و یا از سوی انان تهدیدی متوجه نیرو های امریکایی و مردم عراق بشود ، با شدت عمل برخورد شود.


رئیس جمهور امریکا روز جمعه گفت: اگر کسی تلاش کند به نیرو های ما آسیب برساند و یا در رسیدن به اهدافمان در عراق مانع ایجاد کند و یا شهروندان بیگناه عراقی را بکشد، روشن است که وی متوقف خواهد شد.


جرج بوش که در دیدار با ژنرال دیوید پترائس فرمانده جدید نیرو های امریکایی در عراق و در جمع خبرنگاران سخن میگفت ، افزود، هرگونه عملیات علیه ایرانیان تنها منحصر به داخل خاک عراق خواهد بود.رئیس جمهور امریکا گفت: اگرما در عراق تلاش میکنیم برای دفاع از خود مانع دست اندازی نیرو های خارجی در مسائل عراق بشویم ، به این معنی نیست که میخواهیم جنگ عراق را به خارج از ان کشور گسترش دهیم، وی افزود چنین برداشتی کاملا نادرست است.


پرزیدنت بوش با اشاره به ایران گفت:


ما میتوانیم مشکلاتمان با ایران را از راه های دیپلماتیک حل کنیم.


از سوی دیگر گردون جان درو Johndroe Gordon یک سخنگوی شورای امنیت ملی گفت، واشینگتن هر روز در حال دریافت مدارک تازه ای دال بر دخالت ایران در امور داخلی عراق است.

XS
SM
MD
LG