لینک‌های قابلیت دسترسی

چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ تهران ۰۴:۲۱

وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا با اعمال تحریم علیه ایران موافقت کردند


وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا روز دوشنبه در بروکسل طرح هایی را برای اعمال تحریم های شورای امنیت علیه ایران به تصویب رساندند.


خانم بنیتا فِرِرو والدنر کمیسیونر روابط خارجی اتحادیه اروپا درباره برنامه اتمی ایران گفت:


ما از برخوردی دوگانه و همزمان حمایت می کنیم: ایستادگی محکم و رد تولید سلاح اتمی توسط ایران همراه با تاکید بر خواستمان در درگیر کردن آنها به ادامه گفتگو. قبلاً هم گفته ایم که ما واقعا خواهان روابط سازنده ای هستیم، به شرط این که حرکتی در جهت حل این موضوع مشاهده کنیم، و همچنین درباره حقوق بشر، وضع خاورمیانه و نیز مساله تروریسم.فرانک والتر اشتین مایر وزیر امور خارجه آلمان نیز گفت:


ما دیروز در مونیخ این فرصت را یافتیم که با آقای لاریجانی مذاکره کننده ارشد ایرانی – بعد از سخنرانی اش در کنفرانس - گفتگو کنیم. در این سخنرانی نشانه هایی وجود داشت که ایران مایل به بازگشت و ادامه مذاکرات است. حالا باید نگاه کنیم به پیشنهادی که ایران عرضه می کند و ببینیم آیا این پیشنهاد راه را برای مذاکره هموار می کند یا نه.


وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا همچنین بر سر آموزش نیروهای پلیس افغان به توافق رسیدند. بنا به اطلاعیه وزیران این برنامه آموزشی پلیس افغانستان بر رعایت حقوق بشر و عملکرد در چارچوب نظم و قانون متمرکز خواهد بود.


XS
SM
MD
LG